גני הצבעונים, הלב הירוק והאג

ארנון - סיורים, טיולים והסעות בהולנד - הדרכה בעברית

גני הצבעונים הלב הירוק והאג

אמסטרדם-גני הצבעונים Keukenhof-הלב הירוק והאג-אמסטרדם

€70 לאדם

נסיעה מאמסטרדם לגני הצבעונים Keukenhof ליד העיירה ליסה Lisse. ביקור של כשעתיים וחצי עד 3 שעות בגנים ומשם נמשיך ללב הירוק והעיר האג.

תחילתו של הקוקנהוף משוייך לתחילת המאה ה -15. הרוזנת יקובה ואן ביירן (1401-1436) גידלה ירקות ופירות ב"דיונת המטבח" למטבח טירת טיילינגן וממנה נגזר השם קוקנהוף "חצר המטבח". טירת קוקנהוף עצמה, נבנתה בשנת 1641 והאחוזה גדלה לשטח של למעלה מ 200 דונם.


אדריכלי הנוף יָאן דָּוִד  זוֹכֵר ובנו לוּאִי פָּאוּל זוֹכֵר, לימים גם מעצבי פארק וונדלפארק Vondelpark באמסטרדם, עיצבו את הגן סביב הטירה בשנת 1857. הפארק בסגנון אנגלי, היווה את הבסיס לפארק הצבעונים קוקנהוף Keukenhof.

בשנת 1949, קבוצה של מגדלי פקעות פרחים ויצואנים מובילים הגתה תכנית להקמת תערוכת פקעות פרחים באחוזה. הפארק נפתח למבקרים לראשונה בשנת 1950. זו הייתה הצלחה מיידית בהגיעם של כ- 236,000 מבקרים. 

מפארק הצבעונים קויקנהוף נמשיך בטיול ללב הירוק של הולנד Het Groene Hart הוא משולש דמיוני בין אַמְסְטֶרְדָּם, אוּטְרֵכְט & רוֹטֶרְדָּם  - Amsterdam, Utrecht & Rotterdam).

לאחר כחצי שעה נסיעה דרומית לאמסטרדם נגיע לכפרים קטנים ומקסימים, אזור אגמים ירק ועופות מים לרוב.

נבקר באזור בו עדיין, בעזרת תחנות רוח ישנות מנקזים (שואבים ומייבשים) את הפּוֹלְדֶּר ממים. נטייל על גדות ביצות  המים של Nieuwkoopse Plassen 


אומנם אמסטרדם היא בירת הולנד אך העיר האג, היא בירת הממשל.

בהאג או בשמה הקדום s-Gravenhage' נמצא את...: בית המלוכה, הפרלמנט ההולנדי, רוב מוסדות המדינה, שגרירויות, בתי משפט בין לאומיים כאשר המוכרים הם - ארמון השלום ובית הדין הפלילי הבן-לאומי.

פארק שעשועים מיניאטורי - מדורודם.


מוזאונים מוכרים למשל, מוזאון אשר Escher, מוזאון פאנורמה מסדאח, מאוריץ האוס.

נטייל במספר אתרים במרכז, תהיה אפשרות לאוכל וקניות ואם ישאר זמן, נוכל להמשיך לטיילת העיירה סכייונינגן Scheveningen הנמצאת לחופיו של ים הצפון.


מהאג נחזור לאמסטרדם.

טבלת מחירים 2022.docx

ארנון אבן-צור, תושב הולנד משנת 1990, מתכנן ומבצע סיורים וטיולים מודרכים הסעות/העברות, בהתאמה אישית ליחידים, קבוצות ומשפחות.

סיורים רגליים (בערים) או טיולים ברכב ממוזג המתאים ל- 8 אנשים.


על פי תיאום מראש, ישנה אפשרות להסעה בין שדה התעופה סכיפהול ואמסטרדם או סביבתה הקרובה.