אין על הולנד

ארנון - סיורים, טיולים והסעות בהולנד - הדרכה בעברית

היי רני יקירי.


עדיין בחרונינגן, עד מחר בערב (יום חמישי) . באורח פלא כל הימים שמיים כחולים,  ושמש זורחת. היופי והשלווה שמסביב מדהימים. מאוד קשה להיפרד מהם. אנחנו מטיילים הרבה באזור הצפון היפהפה והמיוחד. נהנים מהדרכתו המעולה של ארנון שמכיר היטב את  הולנד בכלל ואת אזור הצפון בפרט. 


הגענו עד ליידן, עיר במרחק של כעשרים דקות דרומית לאמסטרדם. מתוקה מאוד.  תעלות, גשרים, בתי קפה על המים. בין השאר הלכנו למוזיאון בשם קורפוס. המוזיאון מתאר את גוף האדם תוך כדי שוטטות בתוכו. היינו המוזיאון הוא דגם ענק של הגוף - נכנסים בברך ועולים במעלית מיוחדת, כל פעם קומה- כך שבע קומות עד שמגיעים למוח. 


מעבר לכך , איזור הצפון ממש מדהים ומיוחד  הכל ירוק, פורח,  שדות של פרחים בשלל צבעים ,תעלות  ואגמים . בחלון - כל בוקר  ברווזים מטיילים, שותים קפה על שפת התעלה וטלאים מתרוצצים סביב. הפריחה עכשיו  בעיצומה ועוד נכונו לה ימים רבים.

 

אני מכה על חטא שלא שכנעתי אתכם לבוא . במחיר הכרטיס והעלויות ההולנדיות ממש אפשר לשמור שהכיס לא יפרם.

 

הארץ פשוט נפלאה. ארנון מכיר כל כך טוב הכל - כל מבנה עתיק או מיוחד, כל דרך נסתרת וחוף בעל תופעות טבע יחודיות, תחנות רוח יפהפיות, נופים שונים שבאמת רק באיזור זה ניתן לראות, בתי קפה קטנים ומתוקים. 

תעלת מים המקיפה את ליידן
שדות טוליפ בצבעים שונים

 לארנון ערכת קפה ובחלק מהמקומות משולב קפה בטבע תוך כדי הדרכה מעודנת ,לא מעיקה, המשלבת ידע רב והומור.

 

האמת , הייתי כבר מספר לא מעט של פעמים בהולנד  אבל הפעם ההדרכה הצמודה בחלק מהזמן מאוד תרמה להנאה הרבה.

א י ן  ע ל   ה ו ל נ ד

באהבה רבה

ענת 


ארנון אבן-צור, תושב הולנד משנת 1990, מתכנן ומבצע סיורים וטיולים מודרכים הסעות/העברות, בהתאמה אישית ליחידים, קבוצות ומשפחות.

סיורים רגליים (בערים) או טיולים ברכב ממוזג המתאים ל- 8 אנשים.


על פי תיאום מראש, ישנה אפשרות להסעה בין שדה התעופה סכיפהול ואמסטרדם או סביבתה הקרובה.