טיול לבריסל - Brussel

ארנון - סיורים, טיולים והסעות בהולנד - הדרכה בעברית

טיול יום שלם לבריסל

אמסטרדם-בריסל Brussel-אמסטרדם

€100 לאדםבריסל, בירת בלגיה ובירתה האירגונית/מנהלית של האיחוד האירופי. העיר ממוקמת על נהר הסן (Senne). משנת 1867 ועד 1871 הנהר העובר בתחומי העיר יובש וכוסה.  בריסל נמצאת במרכז בלגיה, באזור בריסל, שהוא מובלעת בפלנדריה, האזור דובר הפלמית (הולנדית). השפה בעיר דו-לשונית, בפועל, רוב תושבי בריסל דוברי צרפתית, מיעוטם דוברי פלמית כשפת אם והשאר דו-לשוניים (2023)

שלושה מחמשת המוסדות המרכזיים של האיחוד האירופי מושבם בבריסל: הנציבות האירופית, הפרלמנט האירופי והמועצה האירופית. בשל כך בריסל נחשבת לעיתים כבירת האיחוד האירופי (אם כי לאיחוד אין בירה רשמית). בבריסל גם מושבם של ברית נאט"ו והאיחוד המערב-אירופי. (וויקיפדיה)בשנת 1370 הואשמה ונענשה הקהילה היהודית של בריסל בחילול ה'לחם הקדוש'. 

ביום שישי הטוב שנת 1370, פרוסות 'לחם הקודש' נגנבו ונוקבו לכאורה בפגיון בבית הכנסת. השמועה מספרת שדם זרם 'מהלחם'. 

בשנת 1968 הופרכה עלילת הדם ע"י מועצת הוותיקן ושלטונות מחוז מכלן-בריסל והובהרה כשילוב של אמונות תפלות, בורות ורדיפת יהודים.

יהודי גונב פרוסות מ'הלחם הקדוש' וכדי להוכיח שהן אינן גופו ודמו של ישו, הוא דוקר אותן בסכין. הפרוסות מתחילות לדמם. היהודים נעצרים, מוצאים להורג ורכושם מוחרם. הסיפור כולו מתואר בחלונות ויטראז' הכנסייה.מבריסל נחזור לאמסטרדם.

טבלת מחירים 2022.docx

ארנון אבן-צור, תושב הולנד משנת 1990, מתכנן ומבצע סיורים וטיולים מודרכים הסעות/העברות, בהתאמה אישית ליחידים, קבוצות ומשפחות.

סיורים רגליים (בערים) או טיולים ברכב ממוזג המתאים ל- 8 אנשים.


על פי תיאום מראש, ישנה אפשרות להסעה משדה התעופה.